Természetes vizeink nyomában
Szovátai diákokkal kalandoztak gimnazistáink

A Határtalan pályázat keretében október 4-én szovátai középiskolások érkeztek Egerbe és töltöttek el 3 napot a 10.C osztály diákjaival.
"Természetes vizeink nyomában, Erdélyben és az Északi- középhegységben" című tematika sokféle és változatos programokon megvalósítását tette lehetővé.
A víz felszínalakító tevékenységének közös tanulmányozása során kirándultunk a Szalajka-völgybe, és Lillafüredre. Láttuk a Fátyol- vízesést és a Szent István barlangot. Felkerestük a környék ásványvizes forrásait és összetételüket is megvizsgáltuk a kémia laborban. A kirándulásokon és előadásokon megszerzett új ismereteinket felhasználva, közösen összeállítottuk az oktatási segédanyagként is használható feladatlapok első, Eger környékéhez kapcsolódó anyagait. A legjobb hangulatú program a közös játékos és zenés vetélkedő volt, amelyet iskolánk tornatermében szerveztünk meg. A pályázatnak köszönhetően új kapcsolatok és barátságok alakultak ki az erdélyi és az egri diákok között.