Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola,
Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum
Tollforgatók, mikrofonbűvölők között a 8. c
Médiaóra kicsit másképp

A 8. osztályos tananyag nyelvtanból a sajtóműfajok ismeretét is górcső alá veszi. A Bartók téri 8. c osztály abban a szerencsés helyzetben volt, hogy mindezt autentikus helyen, a Heves Megyei Hírlap, a HEOL és a Rádió1 szerkesztőségeiben tanulmányozhatták Márkus Róbert Zsolt tanár úrnak köszönhetően.

A Jövő a Gyermekeké Alapítvány, és a tanár úr jóvoltából megismerhették a fiatalok a nyomtatott sajtó elkészülésének fortélyait, folyamatát, képet kaptak az online média gyorsaságának fontosságáról. Tanulmányozták, hogy mi a különbség a hír, a tudósítás a riport és az interjú között. A rádió szerkesztőségében különbséget tettek a közszolgálati rádió és a kereskedelmi rádiózás között. Képet kaptak a zenei szerkesztés, a rádióadás-készítés kulisszatitkairól, szépségeiről, nehézségeiről.

A diákok nagyon okosakat kérdeztek az őket fogadó újságíróktól: pl. a modern kori cenzúráról, a bulvár újságcikkek, lapok létjogosultságáról, a nyomtatott kontra online napilapok versenyéről.

Egészen biztos, hogy több minden megmaradt így a diákokban a témával kapcsolatban, mint a négy fal között, a könyvből.

Fejlesztési projektek