Tudományon innen, katedrán túl
Praktikus tanácsok gyakorlósoktól gyakorlósoknak

A november a Magyar Tudomány Ünnepe. Iskolánk pedagógusai, kapcsolódva az Eszterházy Károly Egyetemen zajló programsorozathoz, szakmai tapasztalataikat közvetlenül osztották meg kollégáikkal. Az első alkalommal Márkus Róbert Zsolt beszélt arról a szükséges szerepváltásról, melynek eredményeképpen egy interaktív módszerekkel ötvözött, katedra nélküli oktatás, valamint az élményalapú tanulás költözhet az osztálytermekbe.
Dr. Gál Sándor a portfólióról, mint a hallgatók által elsajátított tudást összegző dokumentum bevezetésének lépéseivel ismertette meg a hallgatóságot, míg Misz József kollégánk a fizika, mint tantárgy, valamint a természettudományos tárgyak népszerűsítésének XXI. századi gyakorlatára mutatott példákat, melyek minden típusú ismeretanyag átadásában hasznosak lehetnek.
A rendezvénykövetkező programja december 10-én lesz. Akkor a művészetoktatás és sport témakörében tartanak hasznos előadásokat kollégáink!