A őszi szünetig hátra van még :-): 8 nap
Tudós tábor
A természet rejtélyei gyerekszemmel

Közel 50 tudóspalánta „vette be" két hétre az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolájában található Vida József laboratóriumot. Az alsó és felső tagozatos, a természettudományok iránt fogékony gyerekek számára ezernyi csodát ígért a táborozási lehetőség. Játékos módon szívták magukba a fizika, kémia, biológia és földrajz tantárgyak szabályszerűségeit. Korszerű környezetben, szaktanárok segítségével és a háztartásban is fellelhető eszközök és anyagokat használva voltak tanúi többek közt a hajszálcsövesség jelenségének, vagy készítettek saját lávalámpát, működő mini vulkánt. A délutánok természetesen a nyári szünetnek megfelelő, könnyed, szórakoztató programokkal teltek: játékos vetélkedők, kézműves foglalkozások újrahasznosított anyagok használatával, teknős sétáltatás várták a diákokat és tették még felejthetetlenebbé az 5 napot. A gyerekek az iskolában tanultakat hazaérve ki is próbálták, megörvendeztetve szüleiket, testvéreiket egyaránt.

A program az Az EFOP-3.2.5-17-2017-00012 számú, LeszEK-E? MTMI pályaorientáció, készség- és kompetenciafejlesztés az egri „Gyakorlóban" című projekt keretében valósult meg.