Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
A nyári szünetig hátra van még :-): 8 nap
Varázstorony vetélkedő
1500 diákból két gyakorlós a döntőben

Az immáron Kárpát medencére kiterjesztett fizika verseny döntőjét 2019. április 24-én, rendezték meg az Eszterházy Károly Egyetem Természettudományos Módszertani Központjában, a Varázstoronyban. A köszöntőt követően a létesítmény munkatársai fizikai show-val kedveskedtek a diákoknak, majd kezdetét vette a megmérettetés. Teszteken és kísérleti feladatokon keresztül kellett a tudásukat bizonyítani a versenyzőknek. A versenyre több mint 1500 tanuló nevezett be. Két forduló után a döntőre az ország legjobb 40 diákját hívták be.

Iskolánkból két tanuló is bekerült az országos legjobbak közé: Szabó Boglárka 7.a, és Gyönki Dominik 7.c osztályos tanulók, akik eredményesen képviselték iskolánkat. Az otthon elkészített tablókat a Líceum aulájában bárki megtekintheti. Felkészítő tanáraik: Tóthné Szük Erzsébet és Farkas –Lévai Rita tanárnők.

Gratulálunk!