Versmondó verseny
Általános iskolások és gimnazisták számára

November 14-én rendeztük meg iskolánkban a már hagyományosnak mondható Történelmi emléküléshez kapcsolódó versmondó versenyt. A tanulóknak egy történelmi tárgyú, szabadon választott verssel kellett készülniük, illetve a második körben egy – a zsűri által kiválasztott – verset kellett rövid értelmezés után felolvasniuk.
Szép számban jelentek meg a tanulók, akik nagyon izgultak a megmérettetés előtt. A magyartanárokból álló szakmai zsűri ismertette a gyerekekkel az értékelés szempontjait, és megnyugtató szavaival eloszlatta a tanulók izgalmát.
Nagyon szép, művészi színvonalú szavalatokat is hallhatott a zsűri, a megjelent pedagógusok, illetve osztálytársak.
Az eredményhirdetés során a zsűri mindenkit értékelt, biztatott a további versmondásra, tanulásra, és az irodalom minél mélyebb megismerésére.

Eredmények:
Általános iskola:
1.hely: Makai Panni (6.e)
2.hely: Monoki Zsófia (7.d)
3. hely: Bíró Árpád Bendegúz (6.a)
Gimnázium:
1.hely: Pásztor Zsófia (12.C)
2.hely: Vislóczki Bianka (11.B)
3.hely: Hegyi Máté (11.C)

Lukácsné Lengyel Marina