Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános,
Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
XXX. Zrínyi Ilona Matematikaverseny
3 gyakorlós az országos döntőben

Ismét intézményünk adott otthont a XXX. Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei eredményhirdetésének 2019. március 7-én. A verseny első fordulóján 59.624 diák oldotta meg a verseny feladatait. A résztvevők közül 14.612 fő volt határon túli (felvidéki, erdélyi, kárpátaljai és vajdasági) magyar diák. Heves megyében 5 város 7 iskolájában zajlott a megyei forduló 1178 résztvevővel. Közülük a legeredményesebb 93 diákot jutalmazzuk a mai eredményhirdetésen. Legtöbbjük az egyéni versenyben ért el kimagasló eredményt, de vannak köztük olyan diákok, akik az egyéni versenyben ugyan nem kerültek évfolyamukon a legjobb 10 közé, de két iskolatársukkal együtt csapatban nyújtott kiemelkedő eredményükkel kerültek a díjazottak közé.

Iskolánk diákjai is szépen teljesítettek, három tanulónk olyan kiválóan teljesített, hogy az áprilisi, szombathelyi országos döntőben képviselheti iskolánkat:


Országos döntőre meghívót kapnak:

Tihor Laura 2. Eszterházy Károly Gyakorlóiskola Eger
Fiser Domonkos 3. Eszterházy Károly Gyakorlóiskola Eger
Katona Korina 3. Eszterházy Károly Gyakorlóiskola Eger

 

 

 

Ahhoz, hogy ilyen eredményt érhessen el matematikából a megye sok diákja, tanítók és szaktanárok komoly felkészítő, oktató munkája volt szükséges. Négy kolléganőnk elismerést is kapott, mint eredményes tevékenységéért:


Garbaczné Olasz Andrea Eszterházy Károly Gyakorlóiskola Eger
Dr. Nagyné Zsebe Alice Eszterházy Károly Gyakorlóiskola Eger
Tóthné Huszár Katalin Eszterházy Károly Gyakorlóiskola Eger
Vágásiné Vajda Rózsa Eszterházy Károly Gyakorlóiskola Eger

 

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány 2003-ban a megye legjobb általános iskolája, a régió legeredményesebb hatosztályos és nyolcosztályos gimnáziuma díjazására vándorserleget alapított. A következő egy évben a 2019-ben legeredményesebb iskolák őrizhetik ezeket a vándorserlegeket. Iskolánk idén is elnyerte az elismerő címet, az ezzel járó serleget.

 

 

 

További eredmények:


Az általános Iskola dobogósai következnek

2. osztály
1. Tihor Laura Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Tanítója: Vágásiné Vajda Rózsa

3. osztály
1. Katona Korina Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Tanítója: Tóthné Huszár Katalin
1. Fiser Domonkos Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Tanítója: Tóthné Huszár Katalin

6. osztály

2. Murányi Péter Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Tanára: Dr. Nagyné Zsebe Alice

7. osztály

2. Fiser Boldizsár Zoltán Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Tanára: Garbaczné Olasz Andrea

Csapatversenyben eredményes tanulóink:
3. osztály

1. Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Fiser Domonkos, Katona Korina, Patkós Botond István
6. osztály

1. Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Murányi Péter, Sütõ Áron, Sági Roland
7. osztály

1. Eszterházy Károly Gyakorlóiskola
Fiser Boldizsár Zoltán, Susán Henrik Zoltán, Molnár Mátyás

 

Gratulálunk!

 

További fotók: ITT

 

Fotók: Kakuk Dániel