Albert Anikó - Barcelona

2023-1-HU01-KA 121SCH-000126119

2023. július 17-23. között a 2023-1-HU01-KA 121SCH-000126119-es nyertes iskolai pályázatunknak köszönhetően részt vehettem Barcelonában egy hétnapos, IKT alapú továbbképzésen, melynek célja az volt, hogy a fogyatékossággal élő embereknek segítsünk az informatikai applikációk eszközeivel.

A kurzus az ANATOLIA University szervezésében lett meghirdetve, tanárnőnk, a fiatal Petek KAYA vezetett bennünket a SEN rejtelmeibe. A sensibility: érzékenység, és mi a sérült emberek felé közelítettünk ezen a barcelonai kurzuson.

A tanfolyamon szlovák és magyar kollégáknak mutatkoztunk be, prezentációkat készítettünk az iskoláinkról, önmagunkról, megosztottuk tapasztalatainkat az inkluzív nevelésről, a sérült embertársaink segítéséről.

Megtanultuk, hogyan lehet a fogyatékossággal élő társaink autonómiáját megteremteni az IKT eszközeivel.

Megosztottuk tapasztalatainkat, vetélkedőt állítottunk össze, új, kihívásokat igénylő applikációkat, weboldalakat tanulmányoztunk a kurzus során.

Sok hasznos weboldalt ismertem meg, remek kulturális programokon vettem részt.
Meglátogattam a Sagrada Family templomot, Gaudi építményeket, kerteket, Tibidabót, Monserrat bazilikát, a gyönyörű, változatos tengerparti szakaszokat.

A tanfolyam szervezettsége, az izgalmas feladatok, az együttes gondolkodás és munka öröme feledhetetlenné tette számomra ezt a hetet Barcelonában.

Szeretnék még találkozni a spanyol életérzéssel, a spanyol emberekkel, a kurzuson részt vevő csoporttársaimmal, akikkel megajándékoztuk egymást honi ízekkel, hűtőmágnesekkel, és a jövőbeni találkozás reményével.