BODY – MIND – NATURE. AZ EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD TUDATOS TERVEZÉSE EGY CSODÁLATOS KÖRNYEZETBEN

Alicante, Spanyolország, 2024. július

A kurzus hét napja során hasznos és praktikus ismereteket, fantasztikus élményeket szereztem, jókedvű és nyitott emberekkel találkoztam – mindezt egy csodás tengerparti városban, ami mindenki számára tartogat valamilyen kincset.

A különleges tematikájú, nagyon aktív program 80%-át a szabadtéren – a tengerparton, a tengerben, a városi parkokban, a hegyekben – valósítottuk meg, biztosítva ezzel a kitűzött célt: a test, a gondolkodás és a természet összehangolását az ideális életmód kialakítása érdekében.
A légző-, egyensúly-, koordinációs és koncentrációs gyakorlatok nem csak felejthetetlen élményt nyújtottak, de kiváló ötleteket kaptunk az összpontosítás és lazítás elősegítéséhez egyéni szinten, a csoportos játékok pedig a kommunikációs és a kooperációs készségeket fejlesztették rendkívül szórakoztató módon. Különleges élmény volt a búvárkodás és kipróbálhattuk a SUP-ot is.

Az egészséges táplálkozásról nem csak előadást hallgattunk, de minden nap részünk is volt benne, és lehetőség nyílt számos táplálkozással kapcsolatos kérdés, probléma megbeszélésére a nagyon jól felkészült oktatónk vezetésével.

A tantermi foglalkozásokon hasznos elméleti ismereteket kaptunk a különböző jóléti (fizikai, érzelmi és értelmi well-being) irányzatokról és a „tudatosság” (mindfulness) alkalmazásának lehetőségeiről az élet minden területén. Érdekes technikákat tanultunk a vizuális memória és koncentráció fejlesztésére.

Gyakorlati ötleteket kaptunk a tanult és kipróbált ismeretek tanórán való alkalmazásához, illetve a kurzus végén óravázlatot is készítettünk.

A képző intézmény nagy hangsúlyt fektetett a helyszín és a környék megismerésére, lehetőséget nyújtott az ismeretszerzésre a történelem, a kultúra, a helyi szokások terén, amit nagy örömmel kihasználtam.

A felejthetetlen program és a jó társaság tökéletes, feltöltő élményt nyújtottak.

Siroki Zsuzsanna

Alicante 2024