Disszeminációs pillanatok
A pályázati program sikerének egyik kulcsa, hogy a minél szélesebb körben hasznosuljon a megszerzett tudás, az elsajátított módszerek és tapasztalatok, ill. az eredményeket azok is alkalmazzák és hasznosítsák, akik nem vettek részt a projektben. A tanév során a kollégák igyekeztek kihasználni minden lehetőséget az ismeretek bemutatására és terjesztésére.
A mobilitások lebonyolítása után az eredmények megosztása először a szűkebb környezetben, az intézményen belül történt.
A résztvevők a tanév különböző időpontjaiban szervezett tematikus műhelyfoglalkozásokon adták át az ismereteket és a tapasztalatokat a (munka)közösségeknek.
Az igazgatóhelyettes kolléga a vezetőtestület és az munkaközösség-vezetők számára osztotta meg tapasztalatait.
Az angol és német nyelvtanárok a munkaközösségi műhelyfoglalkozásokon a nyelvspecifikus módszertani témák mellett beszámoltak a külföldi oktatási rendszerekről, oktatáspolitikáról, alapelvekről, ill. a kevésbé népszerű nyelvek oktatásáról.
Nagyon kedvező volt a mobilitásaink tematikájának változatossága, mert a kisiskolásoktól kezdve a középiskolás korosztályig, minden korcsoportot célzott, ill. minden korosztályt tanító kollégák voltak a résztvevők között.
A testnevelő kolléga nemzetközi eszmecserék tapasztalatait oszthatta meg a népes munkaközösséggel. A nyelvtanuló kollégák beszámoltak a külföldi nyelvtanfolyamok tematikájáról, módszereiről, ami a nyelvtanárok számára is hasznos információkat nyújtott az összegyűjtött tananyagok és segédanyagok mellett.
A segédanyag gyűjtemény a következő Google drive-on mindenki számára hozzáférhető: ITT
Az egyetemi hallgatók pedagógiai- pszichológiai hospitálásokon vesznek részt és a tanítási gyakorlatukat végzik az iskolánkban, a korszerű ismeretek átadása az ő mentorálásuk során is elengedhetetlen.
A résztvevők között lévő közoktatási szakértők és tantárgygondozó szaktanácsadó számos kompetenciaterületen hasznosíthatta a külföldi tapasztalatokat: szaktárgyi tudás, értékelés, elemzés, kommunikáció. A szaktanácsadó kollégáinknak a POK által szervezett őszi és tavaszi szakmai napokon volt alkalmuk megosztani az ismereteket előadás, ill. műhelyfoglalkozás keretében.
A nyelvet tanuló kollégák idegen nyelvi kompetenciáik fejlesztésével hozzájárultak az intézmény nemzetköziesítéséhez: részt tudtak venni a külföldi partnerekkel való kapcsolattartásban, ill. a jövőben lehetőségük nyílhat új, nemzetközi projektekben való részvételre is.
A projekt eredményeiről tájékoztattuk cseh partnerünket, és megosztottuk tapasztalatainkat a pályázat tervezésével és kivitelezésével kapcsolatban, ösztönözve vállalkozó kedvüket hasonló projektek indítására.