Erasmus+ 2022: Diákjaink Máltán

Erasmus+ program Iskolánk sikeres Erasmus+ akkreditációját követően a Tempus Közalapítvány kuratóriuma intézményünk 2021-1-HU01-KA121-SCH-000005542 számú pályázatát támogatásra elfogadta.

Ennek keretében 12 diák utazhatott Máltára, egy hetes tanulmányi kirándulásra. A tanulókat Kolman Viktória tanárnő és Zalánki Judit tanárnő, a projekt koordinátora kísérte. A mobilitás helyszíne St. Paul's Bay volt, az Alpha School of English Promoting Cultural & Digital Education (Kulturális és digitális oktatás támogatása) c. képzésén vettek részt. A program során tanulóinknak lehetőségük volt más nemzetiségű diákokkal együtt dolgozni. A mobilitás alatt a gyerekek családoknál szálltak meg, így betekintést nyerhettek a máltai mindennapokba. A diákok az iskolai tevékenységek mellett kulturális kirándulások keretében ismerkedtek Málta történelmével és kultúrájával. Megismertük St. Paul's Bay és a környék nevezetességeit, ellátogattunk a fővárosba, Vallettába, és Mdinába, az ország korábbi fővárosába. Láthattunk természetvédelmi területet és madármentő központot, valamint egy korábbi sólepárló telepet. Az iskolai program utolsó napján a diákok bemutatták a hét során készített digitális projekttermékeket. Ezek összeállításához előzetesen változatos applikációkat, platformokat, és azok használatát mutatták be nekik. A csoportok bemutatói során nagyon igényesen elkészített prezentációkat láthattunk, amelyek többek között interaktív térképeket és posztereket, videókat, digitális könyveket, kvízeket tartalmaztak.
A következő napokban diákjaink beszámolóját olvashatják oldalainkon.