Erasmus Day

A mobilitásokon részt vevő kollégáink a kiutazásokat követően változatos keretek között és széleskörűen osztották meg tapasztalataikat, élményeiket, a kurzusokon megismert jó gyakorlatokat, az újonnan elsajátított módszereket.

Voltak, akik a közelben megrendezett Erasmus Day keretében készítettek prezentációt. Mások az egyetemi hallgatókkal ismertették meg az Erasmus + adta lehetőségeket és a tanfolyamaik témájául szolgáló oktatási, nevelési, módszertani újdonságokat. A Heves megyei angoltanárok egy népes csapata is betekintést nyerhetett a továbbképzések tematikájába műhelyfoglalkozás formájában. A mobilitásokon részt vevők kiscsoportos foglalkozásokon, tematikus munkaközösségi értekezleteken adtak számot arról, mivel gazdagította őket és módszertani eszköztárukat a kiutazás. Szakértő, szaktanácsadó kollégáink a kirendeléseik helyszínen tájékoztatták a helyi iskolai közösségek tanárait az Erasmus+ nyújtotta lehetőségekről.