Maruzsné Holló Mária - Rovinj

2021-1-HU01-KA121-SCH-000005542

Az Erasmus+ 2021-1-HU01-KA121-SCH-000005542 pályázat jóvoltából, lehetőségem nyílt egy hétnapos továbbképzésen való részvételre. A képzés témája „Játszunk szakmát” ahol játékos módszerek és digitális eszközök, programok, megismerésével nyújthatunk segítséget a diákoknak a pályaválasztásban.

A megismert eszközök segítségével gyorsabban és hatékonyabban tudjuk feltárni a diákok érdeklődését, kompetenciáit, személyes tulajdonságaikat. Különböző oktatási formában dolgozó kollégák osztották meg tapasztalatainkat a diákok pályaválasztási problémáiról.

Oktatónk felkészültségét igazolja, hogy izgalmas feladatokkal készült a pályaorientációs foglalkozásokra. Gyakorlati példákon keresztül, IKT eszközök bemutatásával és kipróbálásával és online mérőeszközök használatának megismerésével gyarapíthattuk tudásunkat.

A feladatokat csoportban, egyénileg oldottunk meg. A csoporttársunk pályaorientációs bemutatója jó példázza, az egymástól való tanulás, ismeretszerzés jó gyakorlatát. A tanfolyam Horvátországban Rovinj-ban került megszervezésre, a kiváló szervezés, a tanfolyamkörülményei, és az izgalmas tananyag feledhetetlenné tette a kurzust.