Módszertani tréning Düsseldorfban

Egy multikulti város csodái

2018 júliusában jártam egy módszertani továbbképzésen Düsseldorfban, ahol 17 Európa különböző országaiból jött tanárkollégával cserélhettük ki tapasztalatainkat a nyelvoktatás terén, próbálhattuk ki a tanult módszereket csoport-, illetve pármunkában. Tulajdonképpen minden nap workshopokon vettünk részt, melyen ötleteket kaptunk ahhoz, hogyan tehetjük a tanórákat színesebbé, érdekesebbé a tanulók (és magunk) számára, hogyan és milyen módon lehet popzenével, játékokkal, online feladatokkal motiválni, kreatívan (pl. képekkel) íráskészséget fejleszteni.
A tanfolyam nagyon szervezett volt, már jóval a kurzus kezdete előtt fontos információkat kaptunk a szállásról, étkezési lehetőségekről, a városban való közlekedésről, több variációs útleírást a szállásunkhoz, illetve a képzés helyéhez.
Egy héttel a kezdés előtt részt vehettünk egy skype-beszélgetésben is, mindenféle kérdést lehetett feltenni a tanfolyam és a nyelvintézet vezetőjének.

Szabadidőben (melyből nem volt túl sok), fölfedezhettük a multikulturális város modern és régi történelmi oldalát is. Egyik délután kurzusunk vezetője, Andreas Westhofen megmutatta nekünk az óváros nevezetességeit, érdekességeket mesélt pl. a város híres szülöttjéről, Heinrich Heinéről, múzeumban jártunk, és a nyelviskola meghívott minket egy óvárosi sörkertbe is.
Néhányunknak a csoportból ugyanazon kertvárosi házban, nagyon szép környezetben volt a szállásunk egy nagyon közvetlen, kommunikatív, kedves házaspárnál, akiktől mindennap nagyon finom és bőséges reggelit kaptunk.
Összességében elmondhatom, hogy jól éreztem magam a képzésen, a tanítást illetően új ötletekkel gazdagodtam, melyek közül sokat tudok alkalmazni a napi munkám során. Új embereket, szokásokat ismertem meg és Németországnak is egy számomra új részét, a Ruhr-vidéket.

Kocsis Marianna