Molnárné Orosz-Tóth Edina - Málta

2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119

Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Gimnáziumának képviseletében egyhetes kurzuson vehettem részt a Máltán lévő Alpha School of English által szervezett továbbképzésen. A kurzusom címe: Outdoor Education: Unlocking the Wonders of the Natural Classroom.

Nagy izgalommal készültem az utazásra, kíváncsi voltam, hogy mit fog számomra ez a képzés tartogatni, milyen nemzetiségű kollégákkal fogok találkozni stb. Az órák 8:30-13:30-ig tartottak, egy rendkívül segítőkész, kedves angol származású tanárnőnk volt. Jó humorával és felkészültségével színvonalas oktatásban volt részünk. A csoportomban mindössze 5-en voltunk, 2 lengyel és 3 magyar tanárnő. A szabadtéri oktatás szervezésével, megtervezésének lépéseivel, (helyszín kiválasztása, gyakorlatok, módszerek, stb.) foglalkoztunk. A gyakorlatban, kinti helyszínen is végrehajtottunk feladatokat, amelyek nagyon jó hangulatban teltek az iszonyatos meleg ellenére is.

Az egyik napon Vallettába szerveztek nekünk kirándulást, ahol a sok látnivaló mellett feladataink is voltak, mint pl. kültéri helyszínek fotózása ahol gyakorlatokat tudnánk megvalósítani, fotókollázs készítése a szivárvány színei alapján, Málta fenntartható környezetpolitikájának fotódokumentálása. A kurzuson sok hasznos információval és jó gyakorlattal gazdagodtam, megismertem Málta nevezetességeit, jártam Gozo és Comino szigetén, ahol sok történelmi és természeti látványosságban gyönyörködhettem. Lengyel kolléganőimmel jó kapcsolatot alakítottam ki, ami reményeim szerint a jövőben is folytatódni fog. Felejthetetlen élményekkel tértem haza az egy hét után erről a gyönyörű helyről, örülök, hogy mentoraink segítségével részt vehettem ezen a pályázaton.

Molnárné Orosz-Tóth Edina