Németh Dóra - Rovinj

2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119

A 2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119-es sikeres pályázatunknak köszönhetően, Rovinjban tölthettem el egy hetet a JUTAKI Bt. - Hungary Expert a Tanárokért és a Diákokért – szervezésében, a Projekt Alapú Tanulás (PBL) megvalósítása a tanteremben elnevezésű kurzuson. Ezzel a továbbképzéssel a módszertani ismereteimet szerettem volna bővíteni, de felért egy angol nyelvtanfolyammal is, hisz az eredetileg angol nyelvű kurzust a képző magyarul-angolul tartotta. Többségében magyar pedagógusok voltunk a résztvevők, de akadt néhány vállalkozó szellemű külföldi is.

A hét során csoportmunkában dolgoztunk annak megfelelően, ki milyen életkorú diákokat tanít. Egy közösen megalkotott projekttéma kidolgozását hajtottuk végre a PBL módszertani sémája szerint, majd ebből bemutatókat tartottunk. Nagyon értékes időszaka volt a közös munkának, a képző által felvetett kérdések nyomán kialakult szakmai párbeszéd, vita, érvelés. Részben sok új ismerettel gazdagodtunk, részben a felismerés örömével, hogy ha nem is tudatosan, de már alkalmazzuk a módszer elemeit a tanítási gyakorlatunkban.

A szervezők jóvoltából kulturális programokon, hajókiránduláson, csapatépítő vacsorán is részt vettünk a varázslatos tengerparti helyszínen. A megismert kollégákkal, -magyar és nemzetközi szintéren egyaránt,- hasznos kapcsolatokat és ismeretségeket kötöttem, amelyet az iskolám javára kamatoztathatok.