Nyelvtanfolyam Dublinban

Családias légkör, értékes tapasztalatok

2018. július 9-20-ig Írország fővárosában, Dublinban vettem részt egy kéthetes intenzív angol nyelvtanfolyamon. A kurzust az Alpha College of English nyelviskola szervezte. A résztvevők tudásszintjét az első napon írásbeli teszt kitöltésével és szóbeli interjúval mérték. Az eredményeink alapján lettünk csoportokba osztva. Minden nap 9-13 óráig tartottak az óráink, kávé szünettel megszakítva a tanulást.

Az órák nagyon jó hangulatban teltek, változatos módszerekkel sajátíttatták el velünk az angol nyelvet, nagy hangsúlyt fektetve a szóbeli beszédgyakorlatokra. A hét közben csoportosan elkészített projektmunkáinkat péntekenként mutattuk be, illetve ilyenkor került sor tesztírásra is. Minden délután lehetőség volt Dublin nevezetességeinek csoportos megtekintésére is. Ezek az alkalmak is jó lehetőséget kínáltak a nyelv gyakorlására és az ismerkedésre. Ezen a gyönyörű városon kívül lehetőségem volt az ír tengerparti nyaralófaluk meglátogatására is. A szigetet átutazva eljutottam az Atlanti óceán partjára, ahol a csodás sziklákban gyönyörködhettem. A családnál történő elhelyezést választottam, mert szerettem volna jobban megismerni az ír embereket és szokásaikat is. Végtelenül kedves hölgy volt a vendéglátóm. Ezzel a pályázattal nem csak az angol nyelvtudásom gyarapodott, de újabb országot és más kultúrát és embereket ismerhettem meg. Szívesen részt vennék megint egy újabb utazásban!

Molnárné Orosz-Tóth Edina