Párkányi István - Rovinj

2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119

„21.st century skills: learning to learn and adapt” volt a címe annak a 35 órás képzésnek a JUTAKI Bt. szervezésében, melyen volt szerencsém részt venni, amely a 2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119-es sikeres pályázatunk keretén belül valósulhatott meg.

Az egyhetes kurzus Rovinjban zajlott júl. 23. és júl. 29. között. Az angol nyelven zajló, jórészt a tanulásmódszertan témájában zajló képzés nagyon jól felépített, a mindennapi tanításban is jól hasznosítható tudást adott, köszönhetően Rézműves Zoltán oktatónak. A nemzetközi környezetben megvalósuló tanulás és a tanár személye már a kurzus előtt garanciát jelentett számomra, hogy az egyhetes külföldi mobilitásom eredményes és hasznos lesz.

Az ott eltöltött idő alatt sikerült az új tanítási módszertanokon kívül megismerkednem olyan kollégákkal, akik számára legalább olyan fontosak a 21. századi készségek, mint nekem. A kiválóan szervezett kurzus helyszíne ideális volt, amelyet az izgalmas kulturális és „élmény” programok tettek feledhetetlenné.