Pócs Mária Magdolna - Rovinj

2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119

Idén két, hét-hét napos kurzuson vehettem részt a 2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119-es sikeres pályázatunk keretén belül. Mindkét kurzust a Hungary-Expert szervezte Rovinjba, ahol együtt tanulhattunk Romániából és Szerbiából érkező kollégákkal.

A Játék-kaleidoszkóp (Kicsik és nagyok játékai) kurzuson Móricz Márk tréner számos közösségi és társasjátékkal ismertetett meg, rávilágítva, hogy a játékra ne, mint egy hasznos pedagógiai módszerre tekintsünk, melyet alkalmazunk a gyerekeken, hanem interakciós lehetőséget lássunk benne, ami áthidalja a pedagógus-diák közti generációs és társadalmi űrt. S a játékban a felnőttnek egyenlő félként hatalmas tér nyílik a nevelésre is. A másik kurzus a Kalandra fel! (IKT a tanórákon) címet kapta.

A tanfolyamon számos alkalmazás használatát sajátítottuk el Krizsán Pál tréner irányításával. A képzésen szerzett ismeretek birtokában a tanórákon a gyerekek számára legmegfelelőbb tanítási - tanulási környezetet tudom megteremteni. Mindkét tanfolyamot kiváló trénerek vezették. A képzési intézmény nagy gonddal szervezte meg a képzéseket. Közös vacsorával, egész napos hajókirándulással színesítették a programot, ahol a kurzus résztvevői még közelebbről megismerhették egymást.