Rutka Beáta - Alicante

2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119

A 2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119-es sikeres pályázat keretén belül egy 7 napos, Greener Schools for a Sustainable Future című kurzuson vettem részt, a PMS ErasmusPlus szervezésében Alicantéban, Spanyolországban.

A képzésen horvát, magyar, francia és román kolléganőkkel dolgoztam együtt, osztottuk meg a tanítási tapasztalatainkat, hasonlítottuk össze az oktatási rendszereinket. A trénerünk környezettudatos feladatokkal készült, melyeket párban, csoportban oldottunk meg, majd bemutattuk egymásnak az eredményüket. A közös munka során megismerhettük egymástól az egyes nemzetek állásfoglalását, jó gyakorlatát a környezettudatos iskolarendszer kiépítéséről.

A tanfolyam körülményei, szervezettsége, kiváló volt. Az osztálytermi feladatokon túl ellátogattunk egy középiskolába, ahol nagyon előrehaladott és magas színvonalú környezettudatos oktatási-nevelési munka folyik. Illetve alkalmunk nyílt egy sólepárló természetvédelmi területre is ellátogatni, ahol számunkra új, érdekes ismereteket szerezhettünk. A hét része volt még néhány kulturális program is: orientációs séta Alicante óvárosában, csapatépítő paella főzés és kóstolás. Kiváló módszerek, háttértudás, felejthetetlen élmények, élménydús beszélgetések az Alicante-i hét mérlege.