Rutka Beáta - Isztambul

2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119

A 2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119-es sikeres pályázat keretén belül egy 6 napos Drama Techniques: Developing Self-Expression,Communication and Social Skills for All Students című kurzuson vehettem részt, az Europass Teachers Academy szervezésében Isztambulban, Törökországban.

. A képzésen francia, lengyel, Kanári-szigeteki, spanyol, német, szicíliai, olasz, orosz kolléganőkkel és kollégákkal tanultam és dolgoztam együtt, osztottuk meg egymással a tanítási tapasztalatainkat, hasonlítottuk össze az oktatási rendszereinket. A trénerünk görög származású, rendkívül lendületes, fiatal színésznő volt, aki vidám, érdekes és rendkívül motiváló feladatokkal készült, melyeket párban, csoportban oldottunk meg, majd bemutattuk egymásnak az eredményünket.

A közös munka során megismerhettük egymástól az egyes nemzetek jó gyakorlatát a különböző drámatechnikai megoldások alkalmazásáról. A képzés vége egy, a csoport által írt forgatókönyv alapján, csoporttag rendezésében és mindannyiunk színészi játékával előadott mini színielőadás volt. A tanfolyam körülményei, szervezettsége, kiváló volt. Az osztálytermi feladatokon túl részesei voltunk egy nagyon izgalmas kincsvadászatnak Isztambul városában.

Alkalmunk nyílt egy hajókirándulásra a Boszporuszon, ahol egy újabb perspektívából ismerkedhettünk a metropolisszal. A hét része volt még néhány kulturális program is: orientációs séta Isztambulban, csapatépítő esti összejövetelek, ahol vidám csevegések mellett megízlelhettük a török konyha néhány jellegzetességét. Kiváló módszerek, játékos feladatok, háttértudás, felejthetetlen élmények, élménydús beszélgetések az Isztambulban töltött hét mérlege.

Rutka Beáta, Isztambul 2024.július 21-27.