Tarjáni Tünde - Rovinj

2021-1-HU01-KA121-SCH-000005542

A 2021-1-HU01-KA121-SCH-000005542 sikeres pályázat keretében vettem részt egy 7 napos, A 21. századi tanár – diákközpontú oktatás Carl R. Rogers alapelveivel az oktatásban című kurzuson, amelyet a Jutaki Kereskedelmi és Szolgáltató Bt. szervezett Rovinjban.

A tanfolyamon a rogersi alapelvek, a tanulást segítő környezet és tanári attitűd mellett nagy hangsúlyt kapott a diákközpontú és önmagát is építő-fejlesztő pedagógusi szemlélet, valamint a meglévő ismeretek tudatosítása. A tréner által csoportmunkába kiadott különböző feladatok megoldása kapcsán számtalan lehetőség nyílt határon túli és határon belüli kollégákkal tapasztalat- és ötletcserére.

A kiválóan megszervezett kurzus, a csapatépítő élmények megélése, továbbá a jól hasznosítható tananyag mellett megismerhettem Rovinj csodás városát, valamint fantasztikus kirándulásokon is részt tudtam venni; történelem tanárként óriási élmény volt ókori és középkori látnivalókban bővelkedő településeken sétálni.