Ujváry Zoltánné - Rovinj

2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119

A 2023-1-HU01-KA121-SCH-000126119-es sikeres pályázatunk keretén belül részt vettem a Teacher well-being: Teacher supporting training, coaching and mentoring for successfully beating challenges of today’s learning environmentkurzuson. Ez egy 7 napos gyakorlat orientált képzés volt Horvátországban, Rovinjban.

A festői szépségű városban, ami gyöngyszem Horvátországban minden gyalog közel volt, így az iskola, a tengerpart és a nyüzsgő óvárosi élet.

A kurzuson rendkívül képzett trénerünk előadásokkal, gyakorlati feladatokkal szinte észrevétlenül elröppentette a tanórákat. Tanultunk a pozitív pszichológiáról a motiváció fontosságáról, stressz kezelésről, a kiégésről. A tanári élet nehézségei is szóba kerültek, de megoldások is bőven, ezek workshop keretein belül. Az empátiáról és az együttérzésről, illetve ezek különbségeiről is szót ejtettünk. Számomra legérdekesebb volt az öt „miért” Simon Sinek től.

A kurzus nem csupán a tanulnivalók miatt volt felejthetetlen, de az első esti csapatépítő vacsora és az utolsó napi 5 órás hajókirándulás is egyedi volt. Másfél órát mentünk egy kanyonban, majd egy festői kisvárosban időztünk. Utána a hajóról a mély tengerben lehetett fürödni. Étkezésünk is itt volt visszafelé úton. Felejthetetlen élmény!