Ha a Csend beszélni tudna című Általános Iskolások XIII. Országos Vizuális Versenyének döntője

Február 1-én, csütörtökön lezajlott az Általános Iskolások XIII. Országos Vizuális Versenyének döntő, helyszíni fordulója az Egyetemi Rendezvényközpontban. Az idei megmérettetés "Ha a Csend beszélni tudna" címmel szólította gondolkodásra, elmélyülésre az alkotó gyerekeket és felkészítőiket. Az első fordulóból 21 iskola benevezett diákjai közül 87-en kerültek a döntőbe. Kőházi Timea Főigazgató Asszony üdvözölte az egybegyűlteket, és iskolánk lelkésze, Kovács József Atya adta áldását mindannyiuk munkájára.

Újra megtöltötték iskolánk falait a művészeteket kedvelő gyerekek, ami számunkra - rendezők számára - minden évben igazi ünnep. Felcsendültek az általános iskolai gyermekkar kedves hangjai Kalóné Gyenes Réka és Kapás Kitti közreműködésével, tovább emelve az ünnepi hangulatot. Minden segítő kollégánknak és a Vezetőségnek is köszönjük, hogy ilyen tartalmas, élményekben és eredményekben is gazdag napot tudhatunk magunk mögött!

A döntőbe jutott diákok munkáiból kiállítást szervezünk, mely március 1-étől lesz megtekinthető a Líceumban.

A rendezvény a Kulturális és Innovációs Minisztérium által koordinált Nemzeti Tehetségprogram keretein belül 1,5 millió forintos pályázat részeként került megrendezésre a Művelt Ifjúságért Alapítvány támogatásával.

Balázs-Fényi Anna