Iskolánk védőszentjét, Assisi Szent Ferencet ünnepeltük

Az EKKE Gyakorló tanárai és diákjai 2024. október 3-án napindító szentmisére gyűltek össze a nemrég újraszentelt Bazilikában. A közös ünneplés az intézmény védőszentjének, Assisi Szent Ferenc emléknapjának küszöbén történt.

Iskolánk énekkara Kovács Ádám tanár úr vezetésével nemcsak gyönyörű zenei élményt nyújtott, hanem az égig emelte a lelkünket. Holló Gábor iskolalelkész a szentbeszédben azt hangsúlyozta, hogy Ferenc egy gazdag kereskedő fia volt, mégis a világtól elszakadva, örökségét maga mögött hagyva, szegénységben élte az életét. A ferences szerzetesrend, amelyet ő alapított, egy „kisember” kezdeményezése volt, mégis az egész világon elterjedt. Isten sokszor a legkisebbekre, a legegyszerűbbekre, a gyermeki, nyitott szívekre bízza a legnagyobb, legértékesebb feladatokat.

Legyünk mi is nyitottak, megszólíthatóak Isten számára! Szent Ferenchez hasonlóan merjünk elindulni az Isten felé vezető úton, hogy teljesíthessük a ránk bízott küldetést!