Veni Sancte szentmise a Bazilikában

2024. szeptember 2-án a felújított egri Bazilikában szentmisével köszöntötte az új tanév kezdetét a Gyakorló közössége.

A 2024/2025. tanév kezdetét igazán méltó helyen, a megújult Bazilikában köszönthették a Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Technikum diákjai és tanárai, valamint a szülői közöség megjelent tagjai.

Az ünnepség kezdetén a hagyománynak megfelelően bevonultak azok az osztályok, melyek első tanévüket kezdik meg a Gyakorlóban. Így öt első, egy hetedik és négy kilencedik osztályt köszönthettünk közösségünk új tagjaként.

Ezt követően a Holló Gábor iskolalelkész által bemutatott Veni Sancte szentmise keretében kértük a Szentlélek segítségét, majd dr. Mogyorósiné Herczeg Éva főigazgatói jogkörben eljáró főigazgató-helyettes asszony tartotta meg ünnepi beszédét, hivatalosan is megnyitva a tanévet.

Az ünnepség végén együtt énekeltük a pápai és a nemzeti himnuszt. A zenei szolgálatot iskolánk kamarakórusa látta el Kovács Ádám tanár úr irányításával.

A tanévnyitó után az osztályok visszatértek az iskolába, hogy részt vegyenek az első napon szokásos osztályfőnöki órákon.

Az eseményről az m1 híradója élőben tudósított.

IMG_2088