Advent 2023

Az egyházi év az adventi idővel kezdődik, vagyis advent első vasárnapjával, mely az idén december 3-a.

advent

A legtöbb kezdetnek van egy érdekes kettőssége. Valami új kezdődik, de mégis folytatódik a régi. Új egyházi évet kezdünk a mai napon, mégis alig tűnik ki a megszokott rendből a mai vasárnap. Advent a várakozás, a készülődés ideje. Manapság nem könnyű a dolgunk. Egyrészt rohanó világunkban nehéz megállni, elcsendesedni. Másrészt a minket körülvevő világ már szinte karácsonyt ünnepel az üzletek díszítésében, a felhangzó zenékben. Az adventi időszak az előkészület, várakozás, reménykedés ideje. A négy hét várakozás lényege, hogy méltó módon fel tudjunk készülni annak fogadására, Aki van, a Messiásra, a megváltó érkezésére. Mit jelent a felkészülés számomra? Elsősorban talán tudatosságot. Tudom, mikor minek van itt az ideje. Tudom, mit kell előkészítenem, mit kell magamban rendbe tennem. Tudom, mi a feladatom, miben számítanak rám. A felkészülés készenlétet, készséget is jelent. Készen vagyok indulni, megtenni, elvégezni. A készenlét a vágyamat is ébreszti. De jó lenne már ott lenni, indulni! De jó lenne, ha már megérkeznél! Megerősítem, hogy fontos számomra a másik ember, fontos számomra az ünnep.

Elkezdődött az adventi idő, az iskolánkban is. Kovács József atya, iskolánk lelkésze megáldotta az osztályok elkészült adventi koszorúját, melynek gyertyáit hétről hétre a pénteki áhítat keretei között közösen gyújtunk meg. Lélekben együtt imádkozunk és haladunk az úton, ami egyre közelebb visz bennünket Jézus Krisztus születése napjához. De addig is, készítsünk egy tervet, mikor mit fogunk megtenni, kire, mire fogunk jobban figyelni, hogyan várjuk Urunk (a világ világosságának) születését! A keresztény ember számára az adventi időszak arról szól, hogy felkészüljön egy találkozásra, megtisztítsa lelkét, elcsendesedjen, önvizsgálatot tartson, hogy a fény, amely hétről hétre növekszik, erősítsen meg minden embert reménységben és várakozásban, hogy az adventi időszak végén megtisztult lélekkel tudják befogadni a kisgyermekként közéjük érkező Istent, az Élet Urát. Szent karácsony éjszakáján pedig gyermeki hittel hirdessék: Emmanuel, Velünk az Isten!

ÁLDOTT ADVENTI KÉSZÜLŐDÉST!

K-N-D