Iskolánk közössége együtt imádkozott a békéért

„Ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”. (Pietrelcinai Szent Pio)

2005-ben Venezuela fővárosában, Caracasban egy útszéli Mária-kegykép előtt gyermekek mondták a rózsafüzért. Az arra járók felfigyeltek rájuk, és visszaemlékeztek Pio atya szavaira: „Ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni.” A kezdeményezés először Dél-Amerikában, később az egész világon elterjedt. Az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” felhívás a magyar gyerekekhez is eljutott, így – a tavalyi évhez hasonlóan – 2023. október 18-án, 10 órától mi is összegyűltünk az osztálytermekbe, hogy bekapcsolódjunk a világot behálózó imaláncba.

Az imára szólító plakáton a világ összes kontinensének gyermekei kézfogással kapcsolódnak össze, a rózsafüzéren keresztül. A Földet két nyitott kéz tartja, amely az Atya gondviselő szeretetét jelképezi. Mivel jelenleg is háborúk zajlanak Ukrajnában és Közel-Keleten, emellett a világ több pontján és a társadalmakban, valamint a családokban is felüti a fejét az erőszak és a gonoszság, ezért a békéért, a világ egységéért fohászkodtunk. Ferenc pápa arra buzdít minket, hogy a háború és a terrorizmus ördögi erejével szemben az ima szelíd és szent erejével harcoljunk.

Októberben, a Szűzanya hónapjában szívünkben mi is megújítjuk Szent István királyunk felajánlását, miszerint országunk sorsa Isten kezében és Mária oltalma alatt van biztonságban. Hazánkért és a világbékéért könyörögtünk ma együtt, tanárok és diákok, bekapcsolódva a Szent István Televízió közvetítésébe. Az örvendetes rózsafüzér titkain keresztül átélhettük, hogy mennyire közel van hozzánk Isten, aki Fiát küldte el a világba, hogy megváltson minket.
Bízzunk abban, hogy az ima ereje változást indít el a világban, közösségeinkben és a szívünkben is! Ne feledkezzünk el arról, hogy továbbra is fohászkodjunk és böjtöljünk a békéért! Egy Üdvözlégy-imádság, egy időszakos lemondás az okoseszközök használatáról, az édességről vagy rossz szokásainkról csodákra képes.

Cs-P-E

image2 (1)