József és a színes szélesvásznú álomkabát

Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorlójának tanulói és tanárai az A. L. Webber csodálatos musicalét, a József és a színes szélesvásznú álomkabát című előadást élvezhették 2024. március 27-én megrendezett lelki napon, az iskola AMI-s diákjainak, kamarakórusának előadásában. A történet a Biblia egyik legszebb, drámai eseménysorozatán, illetve Thomas Mann tetralógiáján alapul.

A tizenkét testvér atyja Jákob, aki a fia közül Józsefet szereti a legjobban, ezért elkényezteti, egy színes kabátot csináltat neki, amely a kiválasztottság jele. Józsefet az ajándék dicsvággyal tölti el, aki büszkén megosztja álomfejtési képességét, amiért fivérei gúnyolják és pusztító vágy lobban a szívükben. A nagy megpróbáltatás után József Egyiptomba kerül, ahol a fáraó főemberévé válik, így a musical végén lehetősége adódik megkegyelmezni a testvéreinek és megóvni őket az éhezéstől.

József szerepében Kósa-Szántó Magort, a fáraó szerepében Odler Kristófot, Jákob szerepében Mrena Bencét hallhattuk. A két mesélő, Kovács-Tesléry Luca és Puporka Dorina gyönyörűen összefoglalták az eseményeket.

Mindezt színpadra segítette Dr. Nagy Zoltán az EKKE Zenei Intézetének docense, a csodálatos szóló és kórusdallamokat Kovács Ádám karnagy és Nagy Erzsébet magánénektanár tanította. A táncosokat Gulyik Judit tanárnő koreografálta, a vizuális megjelenés és világítás Domoszlai Orsolyát, az AMI főigazgató-helyettesét dicséri. A kiváló hangosítás Berényi Géza és Pauli János segítségével jött létre.

j10

J2